Jesteś tutaj

Strona dla fotografa

strona dla fotografa

Gdyby więcej fotografów wiedziało jak zbudować skuteczną stronę, z łatwością przenieśliby swój biznes na wyższy poziom. Oczywiście i w dzisiejszych czasach można żyć z fotografii nie mając w ogóle strony. Niestety, dotyczy to głównie fotografów którzy od wieków mają studio z witryną od głównej ulicy. Na pewno to znasz - duża plansza w oknie pełna odbitek przedstawiających pary w strojach ślubnych w podejrzanie podobnych dekoracjach (dziwne - wszyscy mieszkają w jednym pokoju?) oraz najładniejsze dziewczyny w gminie.
Jeśli nie zaliczasz się do tych szczęśliwców (tych, z witrynami od głównej ulicy a nie do grona najładniejszych dziewczyn w gminie) może czas pomyśleć o skutecznej promocji w internecie? A z tym wiążą się dwa problemy:

Strona dla fotografa - gotowy szablon

"Znam zasady, więc coś tam sobie dobiorę z istniejących szablonów..." Mam jedną wątpliwość: w internecie można znaleźć sporo dobrych zdjęć. Po co robisz kolejne zamiast sobie jakieś ściągnąć?

Żeby były Twoje i dokładnie takie jak chcesz? To chyba najlepsza odpowiedź. Poza tym z gotowym szablonem niegdy nie będziesz wysoko na ambitne słowa kluczowe takie jak fotografia ślubna Warszawa czy tym podobne.

Jedyna różnica jest taka że nie umiesz posługiwać się kodem. Na szczęście to akurat zrobimy za Ciebie, podobnie jak wielu świetnych fotografów woli by ich odbitki wykonał profesjonalny lab.

Nie wiem jak?

Nie ma tu jednej odpowiedzi. Z pewnością natomiast nasuwają się dwa pytania na które musisz sobie odpowiedzieć:

  • Jaki jest Twój cel?
  • Jak mocna jest Twoja oferta?

Przy bardzo dobrym portfolio, należy na stronie umieścić... portfolio.
No dobrze, przydadzą się jeszcze dane kontaktowe... Tego rodzaju strony zwykle wykonane są w technologii flash, przez co mogą być bogate graficznie, za to fatalnie się pozycjonują (google nie widzi cennego pozycjonersko tekstu).
Czemu więc to robią? To proste - renomowany fotograf Zenon Pstrykalski nie będzie się pozycjonować na hasła w rodzaju "wypasione sesje dla Ciebie" czy "odlotowa fotografia ślubna". Zenon Pstrykalski będzie się pozycjonował na hasło "Zenon Pstrykalski". Po prostu wielbiciele o wysublimowanym guście (i potencjalni klienci) będą szukać w internecie dokładnie jego.

Jeśli jednak potencjalnie klienci nie mają jeszcze szans zobaczyć Twoich dzieł w National Geografic, masz trochę trudniej i od razu czekają Cię tu dwa wyzwania:

  • Pozyskanie ruchu odwiedzających z internetu
  • Sprawienie by strona była dla niech atrakcyjna

Ruch pozyskasz przez pozycjonowanie (sprawienie że strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania pod danym hasłem) oraz umieszczenie swojej reklamy w stosownych katalogach branżowych.

Natomiast najlepsze sposoby sprawienia by oferta była interesująca dla odwiedzających to:
Atrakcyjna strona
Ciekawe teksty reklamowe
Położenie nacisku na atrakcyjność wizualną całości (mówiąc brutalnie, kiedy portfolio nie spełnia roli portfolio, ten ciężar musi wziąć na siebie cała strona)

A skoro o stronach mowa - podstawową rolą społeczną fotografa jest robienia zdjęć. Jeśli i Ty tak uważasz, to rejestracją domeny, miejscem na serwerze, stworzeniem grafiki, opracowaniem opłacalnych słów kluczowych i napisaniem kodu chętnie zajmiemy się za Ciebie

Znaleźliście przez:

  • strona dla fotografa
  • strona dla fotografów
  • tanie strony www
  • gdzie zamówić stronę dla fotografa