Jesteś tutaj

Czy wiesz co to jest strona www?

STRONA WWW (World Wide Web) - interaktywny dokument dostępny w internecie za pomocą przeglądarki. Cóż za zbieg okoliczności, jedną z nich właśnie oglądasz!

MINI-SŁOWNICZEK Całkiem normalny słowniczek, tyle że niewielkich rozmiarów. Zawiera bardzo uproszczone wyjaśnienie najważniejszych zagadnień.

HTML język kodowania stron, który jest rozumieny przez Twoją przeglądarkę WWW składający się z ustandardyzowanych znaczników

DOMENA Na przykład wwwin.pl. Nazwa domeny może zawierać litery, cyfry i myślnik, a wielkie i małe litery nie są odróżniane.

HOSTING każda strona internetowa musi być fizycznie zapisana na szybkim komputerze który udostępnia ją w internecie.

CMS (Content Management System). Internetowa aplikacja służąca do generowanie stron WWW, możliwa do zarządzania i aktualizacji bez znajomości kodu, czyli w systemie WYSIWYG.

WYSIWYG (What You See Is What You Get) - sposób edycji treści bez znajomości sposobu jej kodowania za pomocą interfejsu graficznego (jak w MS Office, lub internetowych systemach CMS) Serwis społecznościowy - rodzaj rozbudowanej strony, której treść jest współtworzona przez społeczność użytkowników. W związku z tym przeważają funkcjonalności które ułatwiają im dodawanie treści, kontakt i dyskusje pomiędzy sobą.

PORTAL INTERNETOWY Strona informacyjna o bardzo rozbudowanej funkcjonalności (fora, serwisy tematyczne, konta email) - mająca w intencji twórców stanowić idealną stronę startowa przeglądarki ("bramę do internetu")

BANNER Reklama graficzna - obrazek lub animacja flash, na ogół będąca odnośnikiem do promowanej strony.

BLOG Od ang. weblog (sieciowy dziennik, pamiętnik) Strona opierająca się na często aktualizowanych wpisach. Wymusza to system nawigacji oparty na tagach, przedziałach czasowych lub kategoriach treści.

FORMULARZ KONTAKTOWY Funkcjonalność strony pozwalająca czytelnikowi wysyłać informacje w okreslonym formacie na określony adres email.

FORUM Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych (Usenet), służąca do dyskusji pomiędzy osobami o podobnych zainteresowaniach, przy użyciu przeglądarki internetowej.

MAILING Forma reklamy w internecie polegająca polegająca na dostarczeniu treści reklamowej do dużej grup odbiorów przez pocztę elektroniczną.

OPTYMALIZACJA GRAFIKI Takie cyfrowe przetworzenie grafiki, by zachowała jak najmniejszą jakość przy jak najmniejszej objętości.

SEO (czyt. Search Engine Optimization) czyli działania polegające na pozycjonowaniu i optymalizacji kodu wybranej Strony WWW aby była jak najwyżej w Google.